Public National Holidays and State Holidays
Cuti Persekutuan dan Cuti Negeri

School Holidays Starts Finishes
Term 1 Holidays 23 Mar 2019
(Sat)
31 Mar 2019
(Sun)
Mid Year Holidays 25 May 2019
(Sat)
9 Jun 2019
(Sun)
Term 2 Holidays 10 Aug 2019
(Sat)
18 Aug 2019
(Sun)
End of Year Holidays 23 Nov 2019
(Sat)
31 Dec 2019
(Tue)

 

Date
Tarikh
Day
Hari
Holiday
Cuti
Applicable to
Negeri Berkenaan
1 Jan Tue New Year Melaka, Negeri Sembilan, Pahang, Perak, Penang, Sabah, Sarawak, Selangor, Federal Territory (Kuala Lumpur, Putrajaya and Labuan)
Sel Tahun Baru
14 Jan Mon Yang di-Pertuan Besar Negeri Sembilan’s Birthday Negeri Sembilan
Isn Hari Keputeraan Yang di-Pertuan Besar Negeri Sembilan
Jan / Feb TBC Thaipusam Kuala Lumpur, Putrajaya, Johor, Kedah, Negeri Sembilan, Perak, Penang & Selangor
TBC
5 Feb Tue Chinese New Year National
Semua Negeri
Sel Tahun Baru Cina
6 Feb Wed Chinese New Year (2nd Day) National
Semua Negeri
Rab Tahun Baru Cina
3 Apr Wed Israk & Mikraj Kedah, Negeri Sembilan & Perlis
Rab
Apr/May TBC Vesak Day National
Semua Negeri
TBC Hari Wesak
1 May Wed Labour Day National
Semua Negeri
Rab Hari Pekerja
5 Jun Wed Hari Raya Puasa *
Hari Raya Aidilfitri *
National
Semua Negeri
Rab
6 Jun Thu
Kha
11 Aug Sun Hari Raya Haji * National
Semua Negeri
Ahd Hari Raya Qurban *
31 Aug Sat National Day National
Semua Negeri
Sab Hari Kebangsaan
31 Aug Sat Awal Muharram (Maal Hijrah) National
Semua Negeri
Sab
9 Sep Mon Yang Dipertuan Agong’s Birthday National
Semua Negeri
Isn Hari Keputeraan Yang di-Pertuan Agong
16 Sep Mon Malaysia Day National
Semua Negeri
Isn Hari Malaysia
Oct/Nov TBC Deepavali * National except Sarawak
TBC Semua Negeri kecuali Sarawak
9 Nov Sat Prophet Muhammad’s Birthday National
Semua Negeri
Sab Hari Keputeraan Nabi Muhammad S.A.W. (Maulidur Rasul)
25 Dec Wed Christmas National
Semua Negeri
Rab Hari Krismas

* Subject to change (Tertakluk kepada perubahan), TBC – To be confirmed

Credit to OneStopMalaysia.com

  • 42
    Shares
To Top